Online ders almak isteyen kişilerle ders verecek uzman öğretmenleri buluşturan ve online özel ders imkanı sağlayan Özel ders önemli bir hizmet veriyor. Pandemi nedeniyle yüz yüze ders alma imkanının neredeyse hiç kalmadığı günümüzde birçok kişi ihtiyaç duyduğu alanlarda online özel ders almak istiyor ancak doğru platformu ve doğru öğretmeni bulmakta zorlanıyor.Özel ders, ders vermek isteyen öğretmenleri sistemine kaydeder. Kayıt olan öğretmenler, isteyenlerin ücretsiz olarak izleyip kendisini değerlendirebileceği ders kayıtlarını da sisteme yükler. Videoları izleyip değerlendirme yapan öğrenciler istediği öğretmeni seçerek online özel ders alabilir.

  Özel ders Sistemiyle Hangi Alanlarda Ders Alınabilir?

  Özel ders sisteminde birçok branş dersi öğretmeni kayıtlıdır. Fizik, Matematik, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kimya, Türkçe, Edebiyat, Psikoloji, Sosyoloji gibi derslerde online ders almak mümkündür. Bu dersler örnek olarak yazılmıştır. Farklı alanlarda ders almak isteyenler güncel imkanları web sitesinden görebilir. Dil öğrenmek isteyenler ya da bildikleri bir dilde üst seviyelere çıkmak isteyenler kendilerine uygun öğretmene buradan ulaşabilir. Fransızca, İngilizce, Türkçe, Kürtçe ve Arapça gibi dillerde her seviyede ders alınabilir.

  Online Derslerin Faydaları

  Sınavlara hazırlık dönemlerinde ya da genel eğitim için ders almak hızlı öğrenmeye katkı sağlar. Derslerin bire bir yapılması nedeniyle dikkat dağılmaz. Öğretmenin tek bir kişi ile ilgilenme imkanı olması sayesinde zaman kaybı yaşanmaz. Online derslerin bir kişiye anlatılmasının en önemli faydalarından biri öğrencinin seviyesinin tespit edilip ona göre ders anlatma imkanının olmasıdır. İlk dersin başında yapılacak bir görüşme ile seviyenin genel olarak tespiti mümkün olacaktır. Dersler ilerledikçe hangi konularda eksik bilgiler olduğu daha iyi anlaşılır.

  Online Derslere Her Yerden Katılmak Mümkündür

 Öğrenciler internetin olduğu her yerden özel derslere katılabilir. Evlerden, iş yerlerinden, tatil bölgelerinden katılım sağlanabilir. Online derslerin klasik derslere göre bir avantajı da yolda zaman kaybetmek zorunda kalınmamasıdır. Hatta yol masraflarından da kurtarır ve böylece hem zamandan hem paradan tasarruf sağlar.

  Sıkıcı Derslerden Kurtulma Avantajı

  Sitenin sisteminde kayıtlı öğretmenler bire bir ders vermenin avantajıyla dersleri eğlenceli şekilde anlatma imkanı bulur. Sıkıcı ve rutin ders anlatımlarına sık rastlanan klasik derslerde sıkılan öğrenciler online derslerde eğlenerek öğrenir. Dersler sohbet havasında geçer. Belli bir müfredata uyulmak zorunda kalınmaz, ders konuları tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına göre belirlenir.

  Farklı Öğretmenlerden Ders Alma İmkanı

  Normal şartlarda bir araya gelinemeyecek öğretmenlere online dersler sayesinde ulaşılabilir. Öğretmenin başka bir şehirde hatta başka bir ülkede olması ders almaya engel olmaktan çıkmıştır. İsteğe göre bir konuyu farklı öğretmenlerden dinlemek ve farklı anlatım tarzlarından faydalanmak mümkündür. Ya da konuların özelliğine göre farklı öğretmenlerden ders alınabilir.

  Uygun Fiyat Avantajı

 Online özel dersler Özel ders sistemi ile uygun fiyatlarla alınabilir. Zamandan tasarruf sağlayan online dersler klasik derslere göre daha ekonomiktir. Özel ders'in sağladığı avantajlarla fiyatlar daha aşağı çekilir.